Życie to pasmo zdarzeń, przeżyć, emocji, spotkań i myśli. Od najmłodszych lat, brniemy przed siebie, zdobywając wiedzę i cenne doświadczenie. Bezustannie poznajemy ludzi, rzeczy, zajęcia, zderzamy się wielokrotnie z różnymi spostrzeżeniami i to właśnie te wszystkie przeżycia mają wpływ na kształt tego, co możemy nazwać swoją przyszłością.

Natomiast mimo zdobytych doświadczeń, wielu, latami poszukuje czegoś „swojego”, czegoś, co stanie się filarem tej właśnie przyszłości. Są oczywiście osoby, którym przychodzi to naturalnie, z wiekiem i czasem. Niektórzy rozwijają swoje pasje od lat i to one stają się dla nich wizją na życie, a nawet całym światem.

Jest jednak też ta część, która nie jest do końca pewna, jak ta wizja ma właściwie wyglądać. W tej grupie znajduję się też ja!

Wielokrotnie byłam przekonana, że stworzyłam ten jedyny, wyjątkowy plan na moje życie. Rzeczywistość szybko jednak to weryfikowała. To, co uważałam za pewnik, z czasem coraz częściej stawało pod znakiem zapytania. Możliwe, że jeżeli pojawiły się wątpliwości, to oznacza, że mój rozum wysyła mi sygnały, że to nie jest to „coś”, a być może – takiego idealnego planu do końca nie można stworzyć? A zatem należałoby brnąć dalej do przodu.

Ustanie w miejscu, licząc na cud, mając nadzieję, że ten odpowiedni plan sam się ułoży, nie doprowadzi do niczego. Tylko nowe doświadczenia i metoda prób i błędów, pozwolą nam trafić na dobry trop. W końcu jak coś znaleźć, jeżeli się tego nie szuka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*