Dziennikarstwo

Ciekawi świata i głodni wiedzy uczestnicy naszego projektu mogą szkolić swój warsztat pisarski oraz mają szansę odwiedzić wiele ciekawych miejsc biorąc udział w zajęciach dziennikarskich, które odbywają się w Bytomiu. Młodzi dziennikarze między innymi uczą się przeprowadzania wywiadów, sond ulicznych, pisania artykułów oraz występów przed kamerą. Ponadto, młodzież ma szansę nauczyć się otwartości na nowe osoby, pewności siebie i śmiałości, która jest niezbędna w zawodzie dziennikarza. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych dziennikarzy, którzy z pewnością przekażą im wiedzę czerpaną z własnego doświadczenia, która przyda się nie tylko w tej dziedzinie.

Fotografia

Jeśli ktoś potrafi zauważyć piękno w najzwyklejszych rzeczach oraz uchwycić idealny moment by te piękno oddać, to z pewnością odnajdzie się na zajęciach fotograficznych prowadzonych w Zabrzu. Uczestnicy pod bacznym okiem sympatycznej pani fotograf oraz wolontariuszy mogą nauczyć się nie tylko obsługi i budowy aparatu ale również dowiedzą się jak go użyć, by z pozoru zwykłe zdjęcie stało się ich małym dziełem sztuki. Te zajęcia to nie tylko szansa na zamknięcie w kliszy pięknego i niezapomnianego widoku ale też nauka historii fotografii. Dają one uczestnikom możliwość nauki współpracy ze sobą, zobaczenia niezwykłych rzeczy w zwykłych miejscach oraz zupełnie innego spojrzenia na świat.

Zajęcia plastyczne

Rysowanie, malowanie, tworzenie czegoś z niczego – właśnie tego między innymi uczestnicy projektu mogą nauczyć się na zajęciach plastycznych w Bytomiu. Warsztaty te pozwalają młodzieży na rozwinięcie swojej wyobraźni, poniesienie się wodzom fantazji i uwiecznienie swojej wizji twórczej na przeróżnym materiale. Jest to również dobry sposób na wyciszenie i zdobycie cennych wskazówek od osób, które znają się na plastyce jak mało kto. Ci młodzi artyści są również odpowiedzialni za stworzenie scenografii, która jest nieodłączną częścią finałowego występu, a tym samym oni również się nią stają.

Teatr

Warsztaty teatralne łączące uczestników z Zabrza i Bytomia są niepowtarzalną okazją na wyrażenie siebie i swojej artystycznej duszy. Uczestnicy uczą się radzić ze stresem, pokonują własne bariery wstydu i strachu. Każdy z uczestników z czasem doskonale wie, jak pokonać tremę i nie dać się jej sparaliżować. Ponadto nauka dykcji, sposób wyrażenia emocji na scenie – tego wszystkiego mogą się nauczyć dzięki wykfalifikowanym trenerom, którzy przeprowadzą ich przez tę przygodę. Młodzież ma szansę stworzyć spektakl i wystąpić na deskach teatru przed wielką widownią niczym znani artyści, co jest spełnieniem marzeń każdego początkującego aktora teatralnego.

Taniec i pantomima

Dla osób, które kochają taniec a poprzez ruch wyrażają siebie oraz swoje uczucia będą to na pewno bardzo interesujące zajęcia. Grupy w Zabrzu i Bytomiu dzięki trenerom oraz wolontariuszom mają okazję nauczyć się układów tanecznych oraz poznać możliwości swojego ciała. Z kolei osoby, które poprzez taniec chcą wyrazić swoje artystyczne zacięcie mają szansę nauczyć się pantomimy i ruchu scenicznego w łączonej grupie Zabrza i Bytomia. Na jednych jak i na drugich zajęciach młodzież uczy się panowania nad swoim ciałem i przekonuje się, że taniec może być świetnym sposobem na zabawę i pokazanie siebie a słowa „nie dam rady” tak naprawdę są przeszkodą tylko w ich głowie.

Wokal

Śpiewać każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej! Warsztaty są dla każdego. Uczestnicy grupy wokalnej w Zabrzu mają szansę szkolić swoje muzyczne umiejętności pracując przez 10 tygodni z doświadczonym trenerem. Wspólnie z nim poznają tajniki ludzkiego głosu i możliwości jakie posiada. Uczą się tam jak przelać swoje emocje na śpiew a tym samym poruszyć tym słuchaczy. Wszystko to odbywa się w radosnej i rozśpiewanej atmosferze. Na sam koniec grupa demonstruje wszystkie swoje nabyte i wyszkolone umiejętności śpiewając na oczach kilkuset widzów.